Špeciálne pre ženy, ale aj pre mužov....

Autor: Kristián Straka | 13.12.2014 o 9:39 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  243x

Ak si myslíte, že vaše predchádzajúce partnerské vzťahy sú jedna blamáž za druhou, alebo skrátka nerozumiete tomu, prečo sa v nich vždy všetko pokazí, buďte si istí, že je to vaša chyba.

Nemusí to byť tak, že ste urobili niečo špatne – v tejto chvíli, problém bol na svete už veľmi dávno, ibaže ste si ho nevšimli.
Už od narodenia nás naše okolie formuje, učíme sa dôvere, intimite, rešpektu k sebe a k hraniciam druhých. Učíme sa vyjadrovať emócie, túžby, dobré a zlé pocity, utvárame si vlastný seba obraz a pohľad na svet a to všetko cez spojenie s najbližšími. Pozorujeme vzťah rodičov a neskôr kriticky zvažujeme, či nám tento model vyhovuje a či budeme v budúcnosti s jeho aplikáciu v našej budúcej rodine taktiež spokojní. Túto voľbu nikdy neprenechávame na nikoho iného a či už vedome, alebo nevedome sa potom snažíme vytvoriť podobné rodinné prostredie – alebo jeho pravý opak v prípade, že rodina z ktorej pochádzame nie je v súlade s našimi predstavami o partnerskom živote.
Okrem rodinných väzieb sa do výberu partnera premieta mnoho ďalších faktorov ako temperament, zrelosť, vzdelanie, hodnoty, želania, potreby, sociálne a kultúrne prostredie, predchádzajúce vzťahové skúsenosti, aktuálne životné situácie, viera a podobne. Aj naoko nepodstatný detail potom môže položiť základy pre výber partnera v pozitívnom či negatívnom zmysle.
Možno hľadáte skôr rodičov, ako partnera. Možno sa príliš prispôsobujete a strácate tým svoju vlastnú osobnosť. Možno sa bojíte, že zostanete sami. Možno vyhľadávate partnerov, ktorí nie sú schopní splniť vaše očakávania, alebo možná vy nie ste schopní splniť očakávania vašich partnerov.
Ak ste akurát nezadaní, využite tento čas k vášmu osobnému rozvoju a sebapoznaniu. Hľadajte čo vás baví, skúšajte si nájsť nejakého koníčka a veci, na ktoré ste doteraz nemali čas. Spoznávajte nové miesta, navštevujte starých priateľov, spoznávajte sami seba v nových situáciách z iných uhlov pohľadu.
Ak nie ste schopní tráviť čas sami so sebou, nemôžete očakávať, že ho s vami bude tráviť niekto iný. Dôležité je ale pripraviť sa, že sa dozviete veci, ktoré ste počuť nechceli, nehnevajte sa preto na svojich priateľov, keď ich vyslovia.
Riešenie problému máte už dávno v sebe, iba si neviete k nemu nájsť cestu. Ak ste doteraz neuspeli, nevzdávajte to. Vy na to určite máte. Možno vám chýba iba odvaha.....
Nesnažte sa ale nikdy detinsky trucovať. A ešte niečo – špeciálne pre ženy: Aj muži majú na všetko svoje hranice trpezlivosti a navyše – sú ješitní. S tým musíte milé dámy počítať už zo začiatku, keď si idete svoj nový vzťah budovať. Držím vám palce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?