Špeciálne pre ženy, ale aj pre mužov....

Autor: Kristián Straka | 13.12.2014 o 9:39 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  262x

Ak si myslíte, že vaše predchádzajúce partnerské vzťahy sú jedna blamáž za druhou, alebo skrátka nerozumiete tomu, prečo sa v nich vždy všetko pokazí, buďte si istí, že je to vaša chyba.

Nemusí to byť tak, že ste urobili niečo špatne – v tejto chvíli, problém bol na svete už veľmi dávno, ibaže ste si ho nevšimli.
Už od narodenia nás naše okolie formuje, učíme sa dôvere, intimite, rešpektu k sebe a k hraniciam druhých. Učíme sa vyjadrovať emócie, túžby, dobré a zlé pocity, utvárame si vlastný seba obraz a pohľad na svet a to všetko cez spojenie s najbližšími. Pozorujeme vzťah rodičov a neskôr kriticky zvažujeme, či nám tento model vyhovuje a či budeme v budúcnosti s jeho aplikáciu v našej budúcej rodine taktiež spokojní. Túto voľbu nikdy neprenechávame na nikoho iného a či už vedome, alebo nevedome sa potom snažíme vytvoriť podobné rodinné prostredie – alebo jeho pravý opak v prípade, že rodina z ktorej pochádzame nie je v súlade s našimi predstavami o partnerskom živote.
Okrem rodinných väzieb sa do výberu partnera premieta mnoho ďalších faktorov ako temperament, zrelosť, vzdelanie, hodnoty, želania, potreby, sociálne a kultúrne prostredie, predchádzajúce vzťahové skúsenosti, aktuálne životné situácie, viera a podobne. Aj naoko nepodstatný detail potom môže položiť základy pre výber partnera v pozitívnom či negatívnom zmysle.
Možno hľadáte skôr rodičov, ako partnera. Možno sa príliš prispôsobujete a strácate tým svoju vlastnú osobnosť. Možno sa bojíte, že zostanete sami. Možno vyhľadávate partnerov, ktorí nie sú schopní splniť vaše očakávania, alebo možná vy nie ste schopní splniť očakávania vašich partnerov.
Ak ste akurát nezadaní, využite tento čas k vášmu osobnému rozvoju a sebapoznaniu. Hľadajte čo vás baví, skúšajte si nájsť nejakého koníčka a veci, na ktoré ste doteraz nemali čas. Spoznávajte nové miesta, navštevujte starých priateľov, spoznávajte sami seba v nových situáciách z iných uhlov pohľadu.
Ak nie ste schopní tráviť čas sami so sebou, nemôžete očakávať, že ho s vami bude tráviť niekto iný. Dôležité je ale pripraviť sa, že sa dozviete veci, ktoré ste počuť nechceli, nehnevajte sa preto na svojich priateľov, keď ich vyslovia.
Riešenie problému máte už dávno v sebe, iba si neviete k nemu nájsť cestu. Ak ste doteraz neuspeli, nevzdávajte to. Vy na to určite máte. Možno vám chýba iba odvaha.....
Nesnažte sa ale nikdy detinsky trucovať. A ešte niečo – špeciálne pre ženy: Aj muži majú na všetko svoje hranice trpezlivosti a navyše – sú ješitní. S tým musíte milé dámy počítať už zo začiatku, keď si idete svoj nový vzťah budovať. Držím vám palce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?